۱۴۰۱ دوشنبه ۲ خرداد
English
صفحه اصلی
1401/01/28 برگزاری جلسه بررسی مشکلات تأمین آب شرب در شهرستان درمیان
برگزاری جلسه بررسی مشکلات تأمین آب شرب در شهرستان درمیان
برگزاری جلسه بررسی مشکلات تأمین آب شرب پایدار در شهرستان درمیان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان درمیان، جلسه بررسی مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهرستان به ریاست فرجامی فرد فرماندار شهرستان درمیان و با حضور سردار تناکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری استان، امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، مطلبی پور معاون عمرانی فرمانداری، خسروی مدیر آب و فاضلاب شهرستان و سروان کیانی فرمانده گردان امام حسین علیه السلام در محل دفتر کار فرماندار برگزار شد.

سردار تناکی در این جلسه وظیفه اصلی قرارگاه عملیاتی شهید ناصری را ایجاد امنیت دانست و گفت: قسمت اعظم تأمین امنیت با اشتغال زایی، محرومیت زدایی و خدمات رسانی انجام می شود و در این راستا فعالیت هایی نظیر اجرای بندهای خاکی، توزیع بسته های معیشتی و ... انجام شده است. وی افزود: سال گذشته پروژه های روستاهای اشک، خیرآباد، کلاته گاویج و کلاته بلوچ را انجام دادیم، فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری همچنین از تماس با امامان جمعه شهرستان برای خواندن دعای باران برای جبران کمبود منابع آبی و رفع خشکسالی خبر داد.

فرماندار شهرستان درمیان نیز در این جلسه با با بیان اینکه ضرورت دارد مجتمع های آبرسانی سطح شهرستان هر چه سریعتر تکمیل شده و برای استفاده مردم وارد مدار شود بر اصلاح شبکه های آبرسانی فرسوده داخل شهرها و روستاها و همچنین در بعضی نقاط اصلاح مسیر شبکه تأکید کرد.

فرجامی فرد در ادامه با اشاره به اینکه 35 روستای شهرستان درمیان با تانکر آبرسانی می شود خواستار همراهی و مشارکت مردم در زمینه استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب شرب برای عبور از شرایط سخت کم آبی و دوران خشکسالی چندین ساله با توجه به زمان بر بودن و همچنین در هزینه بودن اجرای پروژه های آبرسانی شد.
وی همچنین از ادارات متولی در بحث احداث مسکن ملی و مسکن محرومین خواست محل های اجرای این طرح را طوری جانمایی کنند تا ادارات خدمات رسان (برق، گاز، مخابرات و بخصوص آب و فاضلاب) بتوانند با کمترین هزینه به ارائه خدمات بپردازند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هم در این جلسه گفت: برای اجرای پروژه های جهاد آبرسانی در استان مبلغ 202 میلیارد تومان اختصاص داده شده که سهم شهرستان درمیان 38 میلیارد است. از این مبلغ 11 میلیارد تومان برای مجتمع آبرسانی خونیک چهارتنگ، 12 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مجتمع آبرسانی فخرود، 10/7 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مجتمع آبر کلاته ملا و 4 میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع آبرسانی روستای خیرآباد هزینه خواهد شد.

امامی در ادامه افزود: اعتبار 38 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه های آبرسانی با تخصیص 100 درصدی بصورت نقدی، برای انجام مراحل تکمیل، توسعه و تجهیز مجتمع های آبرسانی سطح شهرستان هزینه خواهد شد تا با رفع دغدغه مردم مشکل کمبود آب رفع شود.
🗓 شنبه 27 فروردین 1401
 
 
تعداد بازدید: 183
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal