۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
English
صفحه اصلی
1399/08/12 پیام تبریک فرماندار درمیان بمناسبت یوم الله 13 آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی:
پیام تبریک فرماندار درمیان بمناسبت یوم الله 13 آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی:
پیام تبریک فرماندار درمیان بمناسبت یوم الله 13 آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی:

سیزدهم آبان هر سال یاد آور جوشش برخاسته از دانش و بینش در جریان نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار است.

در حافظه تاریخی ملت قهرمان‌پرور ایران، سیزده آبان یادآور 3 اتفاق مهم است: تبعید امام(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، قتل عام دانش آموزان در 13 آبان 1357و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)، سه رویدادی که نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند. البته محتوی و هویت هر سه اتفاق دربر دارنده ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ای ضد استکباری بود و ابعاد وسیع داخلی و بین‌المللی 13 آبان 1358 سبب نامگذاری آن به ” انقلاب دوم ” از سوی امام راحل(ره) شد.

این تجربه گران سنگ استبداد و استکبار ستیزی، تکلیف سنگینی بر دوش اصحاب علم و دانش و دانشگاهیان و دانش آموزان ایران اسلامی می نهد و بر ما واجب می سازد که با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، مسیر مقدس امام راحل(ره) و شهدای راه استقلال و آزادی را ادامه دهیم.

اینجانب با تبریک سالروز ولادت پیامبر صلح و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص)، میلاد امام جعفر صادق(ع) و یوم الله 13 آبان (روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) از همه دانش آموزان و دانشگاهیان عزیز می خواهیم با تلاش بیشتر در راه علم اندوزی و دانش افزایی پرچم استکبار ستیزی را بر افراشته نگاه دارند. سعادت و توفیق کلیه دانش آموزان و دانشگاهیان گرامی در راه اعتلای نام ایران اسلامی را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

حسینعلی بخشی
فرماندار شهرستان درمیان
تعداد بازدید: 247
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal