۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
English
صفحه اصلی
1399/09/21 آخرین مصوبات کمیته راهبری طرح احداث منزل مسکونی در روستاها و شهرهای استان
آخرین مصوبات کمیته راهبری طرح احداث منزل مسکونی در روستاها و شهرهای استان
فرماندار درمیان با اعلام پیگیری های فراوان و دستور استاندار محترم، از مردم عزیز شهرستان خواست از فرصت استثنایی ایجاد شده با تسهیل شرایط اجرا و اعطای تسهیلات در جهت احداث منزل مسکونی در روستاها و شهرها با امکان بهره مندی از تسهیلات کمکی بلاعوض ویژه نهایت استفاده را بنمایند.
1- مقرر گردید در خصوص افراد شاغل در ارگان های نظامی و انتظامی به جهت وضعیت شغلی آنها و با استناد به نامه شماره 34507400 مورخ 07/04/99 وزارت راه و شهرسازی، شرط سابقه سکونت بطور کامل حذف گردد.
مجری: بنیاد مسکن
2- در خصوص متقاضیان مجرد طرح، مقرر گردید در هر شهر یا روستایی که مازاد بر افراد متأهل، تسهیلات وجود داشته باشد، به ذکور مجرد بالای 25 سال سن که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند و همچنین خانم های خودسرپرست بالای 35 سال سن، تسهیلات و کمک بلاعوض تفاهم نامه با رعایت سایر ضوابط مربوطه پرداخت گردد.
مجری: فرمانداری - بنیاد مسکن
3- با توجه به عدم استقبال متقاضیان شهری از تسهیلات تفاهم نامه در مهلت 15 روزه تعیین شده در بند 3 صورتجلسه مورخه 27/08/99 کمیته راهبری استان، مقرر گردید کل سهمیه شهری و روستایی شهرستان بصورت شناور در اختیار فرمانداری شهرستان قرار گیرد و جابجایی لازم به نسبت نیاز هر بخش، پس از تصویب در جلسات کمیته راهبری شهرستان انجام گردد.
مجری: فرمانداری - بنیاد مسکن
4- مقرر گردید موضوع همکاری بنیاد علوی جهت اجرای واحدهای مسکونی برای متقاضیان نیازمند و کم درآمد در قالب تفاهمنامه موجود، توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری پیگیری و در جلسه آتی کارگروه استان نتیجه اعلام گردد. در صورت اعلام آمادگی بنیاد علوی در این خصوص و تأمین بخشی از هزینه های احداث واحد ها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با پرداخت کمک بلاعوض تفاهم نامه، همکاری خواهد داشت .
مجری: دفتر امور روستایی استانداری - بنیاد مسکن
5- با عنایت به درخواست برخی از فرمانداری ها در خصوص آندسته از متقاضیانی که دارای دو همسر می باشند، چنانچه شوهر قبلاً از تسهیلات احداث مسکن استفاده نموده و دارای مسکن مقاوم می باشد، اعطای تسهیلات در قالب تفاهم نامه واحد اقشار کم درآمد به نام همسر دوم در صورتیکه پروانه ساختمان و زمین به نام وی باشد، با رعایت دیگر ضوابط طرح صورت گیرد.
مجری: بنیاد مسکن
6- مقرر گردید در خصوص آندسته از متقاضیانی که به هر علت تمایلی جهت اخذ تسهیلات بانکی ندارند، در صورت تأمین مابقی هزینه های لازم ساخت واحد توسط متقاضی، پرداخت کمک بلاعوض تفاهم نامه به آنها صورت گیرد.در این خصوص با بررسی های لازم، از آورده متقاضی به میزان موردنیاز اطمینان حاصل گردد.
مجری: بنیاد مسکن
7- مقرر گردید در خصوص آندسته از متقاضیانی که همسر آنها فاقد مدارک هویتی و تابعیتی می باشد، پس از ارائه لیست متقاضیان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان به فرمانداری، فرماندار به عنوان رئیس شورای تأمین، موضوع را بررسی و نهایتاً در صورت تأیید و تصویب موضوع در کمیته راهبری شهرستان، پرداخت تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض به نام زوج یا زوجه که دارای مدارک هویتی و تابعیتی می باشد ؛ صورت گیرد.
مجری: فرمانداری - بنیاد مسکن
8- با توجه به فرصت زمانی حداکثر یک ماهه (15/10/99) مبنی بر پیشرفت واحدها تا مرحله سقف به میزان40 درصد از کل سهمیه 6000 واحدی تفاهمنامه در استان ، مقرر گردید، در صورت عدم جذب سهمیه ابلاغی در هر یک از شهرستان ها تا تاریخ 05/10/99، جابجایی تسهیلات به سایر شهرستان ها توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با هماهنگی استانداری صورت گیرد.
مجری: فرمانداری - بنیاد مسکن
9- مقرر گردید گزارش عملکرد طرح6000 واحد اقشار کم درآمد بصورت هفتگی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان به فرمانداریها اعلام گردد.
مجری: بنیاد مسکن
10- طبق موارد مطروحه در جلسه و تأیید اعضای کمیته راهبری استان، شیوه نامه ابلاغی مورخه 30/04/99 به شرح ذیل اصلاح گردید :
عنوان شیوه نامه ابلاغی از 5000 واحد اقشار کم درآمد به 6000 واحد شهری و روستایی مرتبط با تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه اصلاح می گردد.
مجری: بنیاد مسکن
در ماده 4 شیوه نامه (شیوه های ساخت) موارد ذیل اضافه می گردد:
نقشه های تیپ بنیاد مسکن شامل 2 تیپ پیچ و مهره ای (60 متر مربعی و 85 متر مربعی) و 4 تیپ شناژی ( 41 و 46 و 49 و 54 متر مربعی)، بصورت رایگان در اختیار متقاضیان طرح قرار گیرد. همچنین متقاضیان در صورت عدم تمایل به استفاده از نقشه های مذکور، می توانند از خدمات دفاتر طراحی شهری و روستایی استفاده نمایند.
در تبصره 2 ماده 9 شیوه نامه ابلاغی، توزیع سهمیه در سطح شهرها و روستاهای هر شهرستان با تأیید موضوع در کمیته راهبری شهرستان و با مدیریت فرمانداری شهرستان انجام می گردد.
در قسمت شرایط کلی متقاضیان و در ردیف سوم، شرط سابقه سکونت متقاضیان شهری و روستایی به یک سال تقلیل می یابد . این مورد در بند 4 ماده 5 نیز به همین صورت اصلاح می گردد.
مجری: بنیاد مسکن
تعداد بازدید: 117
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal