۱۴۰۰ شنبه ۲ مرداد
English
صفحه اصلی
1400/04/27 برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان درمیان
برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان درمیان
🗓 شنبه 26 تیر 1400
برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان درمیان

جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان درمیان به ریاست حسینعلی بخشی فرماندار و با حضور تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صمت استان، مطلبی پور معاون عمرانی فرمانداری و سایر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه بخشی؛ سرپرست نمایندگی صمت شهرستان گزارشی از آخرین وضعیت عرضه و قیمت کالاها در بازار ارائه کرد.

فرماندار شهرستان درمیان در این جلسه، بر نظارت بیشتر بر قیمت کالاهای اساسی در بازار سطح شهرستان درمیان تأکید و اجرای مصوبات ستاد را الزامی دانست و از شهرداری و سایر دستگاه های نظارتی و انتظامی خواست تا با ساماندهی فروشندگان دوره گرد بر قیمت و رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص توسط فروشندگان سیار نظارت بیشتری داشته باشند.

حسینعلی بخشی با اشاره به نوسانات قیمت برخی از کالاها در بازار بر افزایش نظارت ها و برخورد با گرانفروشی و احتکار کالا تأکید نمود. وی همچنین استمرار گشت های بازرسی و نظارت را لازمه پایداری و ثبات در بازار دانست و گفت: مردم به اصناف اعتماد دارند و اصناف نیز بارها ثابت کرده اند که یار و همراه مردم و نظام هستند، انجام گشت های مستمر و حضور همیشگی بازرسان در سطح بازار علاوه بر افزایش اعتماد عمومی موجب جلوگیری از قانون گریزی و تخلف عده ای سودجو خواهد شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این جلسه گفت: آنچه بازار را زیر سوال برده نوسانات قیمتی در بازار است که به اشتباه به عدم نظارت تعبیر می شود. وی گفت گرانی کالا با گرانفروشی متفاوت است، وی در ادامه با بیان اینکه یکی از دلایل نوسانات بازار خریدهای هیجانی است، از مردم خواست تا با اجتناب از اینکار به نوسانات بازار دامن نزنند.

در این جلسه همچنین نظرات و پیشنهادات اعضا در خصوص قیمت گوشت قرمز در آستانه فرارسیدن عید سعید قربان بررسی شد، فرماندار درمیان با تاکید بر تشدید نظارتها در مبادی خروجی شهرستان و ممانعت از خروج دام زنده بدون مجوز دامپزشکی و قاچاق دام و برخورد قاطع با هر گونه ایجاد اختلال در بازار، گفت: قصابان نیز ضمن رعایت اصل ذبح شرعی و کاملاً بهداشتی، دام زنده مورد نیاز را از دامداران شهرستان تأمین نمایند و با اینکار دست دلالان را کوتاه کنند.

روابط عمومی فرمانداری درمیان
 
 
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal