۱۳۹۹ جمعه ۳ بهمن
English
صفحه اصلی
1399/10/22 برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان
برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان
🗓 دوشنبه 22 دی 99
برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان

در این جلسه که به ریاست حسینعلی بخشی فرماندار، شیخ زاده مدیر اموال تملیکی استان، بیجاری رئیس شرکت نفت ناحیه مرکزی بیرجند، نماینده اداره کل گمرکات استان، نماینده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سایر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، فرماندار شهرستان درمیان با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در بحث مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالاهای ایرانی در شهرستان گفت: سامانه جماع انبارها یکی از کارهای اساسی و کلیدی دولت در راستای مبارزه با قاچاق است.

حسینعلی بخشی بیان داشت : با تدبیر دولت خوشبختانه شاهد کاهش قاچاق کالا و رونق تولید کالاهای ایرانی در طول چند سال اخیر بوده ایم که امیدواریم با همکاری بیشتر ادارات ونهادها این روند تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به خالی بودن جای تحلیل در روند کاهش قاچاق کالا افزود : اگر در خصوص علل کاهش یا افزایش قاچاق تحلیل های لازم توسط کارشناسان صورت گیرد می توان به نتایج اثر بخش تری دست یافت.

وی تصریح کرد : ما توانسته ایم با اجرای کارهای خوب در حوزه پیشگیری و آگاهی بخشی به عموم در زمینه ضررهای استفاده از بعضی کالاهای قاچاق ، مصرف این نوع کالاها را کاهش دهیم.

فرماندار درمیان در خاتمه بر لزوم حساسیت ، توجه بیشتر و آگاهی بخشی به مردم در زمینه استفاده از انواع مواد غذایی و آرایشی که می تواند پیامدهای خطرناکی را به دنبال داشته باشد تاکید کرد و افزود: در شهرستان درمیان حدود 100 هزار دام سبک فاقد بیمه و پلاک کوبی داریم و چون جابجایی دام بدون پلاک کوبی برابر قانون غیر مجاز بوده و قاچاق محسوب می شود باید پیگیری ها و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود، همچنین مقرر شد محلی برای نگهداری دامهای توقیف شده با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان در نظر گرفته شود.


وضعیت قاچاق و فروش خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی، روند اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی پایش انبارها و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، آموزش و تمهیدات فرهنگی و پیشگیرانه در راستای مبارزه با قاچاق و همچنین آخرین وضعیت قاچاق با توجه به شیوع کرونا از موضوعات مورد بحث و بررسی در این جلسه بود.
 
 
تعداد بازدید: 107
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal