۱۳۹۹ جمعه ۹ آبان
English
صفحه اصلی
1399/07/23 برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های مرزی استان در شهر قهستان شهرستان درمیان
برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های مرزی استان در شهر قهستان شهرستان درمیان
🗓 چهارشنبه 23 مهر 1399

فرماندار درمیان گفت: از ابتدای سال جاری 84 آموزشگاه شهرستان درمیان از نعمت گاز شهری برخوردارشدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری درمیان، حسینعلی بخشی صبح امروز درسومین نشست شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان های درمیان-سربیشه-نهبندان و سرایان، در شهر قهستان شهرستان درمیان اظهار کرد: مبلغ 2 میلیارد تومان برای اتصال این تعداد مدرسه به شبکه گاز شهری هزینه شده است.
وی، با اشاره به اتصال 16 آموزشگاه این شهرستان به شبکه گاز شهری، تا مهر سال آینده، تصریح کرد: در حال حاضر 125 مدرسه شهرستان از اینترنت پرسرعت برخوردار بوده و تنها 28 آموزشگاه این شهرستان فاقد پوشش اینترنت می باشد.
رئیس شورای آموزش و پرورش درمیان، از پوشش 95 درصدی شبکه های دیجیتال در این شهرستان خبر داد و افزود: تا پایان سال جاری 6 سایت فرستنده دیجیتال دیگر در این شهرستان مرزی به بهره برداری می رسد.
فرمانداردرمیان، ترویج و گسترش فرهنگ وقف را گامی موثر در برقراری عدالت آموزشی و اجتماعی دانست و عنوان کرد: با ترویج و گسترش فرهنگ وقف در بین جامعه دانش آموزی و فرهنگیان استان می توان در بهره مندی دانش آموزان محروم از گوشی هوشمند و تبلت گام های بلندی برداشت.
به گفته بخشی، امسال 800 دانش آموز دختر و پسر مرزنشین در دیار قلاع کهن از سرویس های دانش آموزی استفاده می کنند.

خطیب جمعه درمیان گفت: بنیاد علوی با احداث مدارس، خرید تجهیزات کمک آموزشی برای دانش آموزان و تهیه لوازم التحریر به پشتوانه ای محکم و فرشته نجات، برای دانش آموزان دختر و پسر مرزنشین درمیانی تبدیل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین مصیب خزاعی، صبح امروز درسومین نشست شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی استان، در شهر قهستان شهرستان درمیان اظهار کرد:لازمه تحقق عدالت آموزشی در مناطق مرزی حمایت مادی و معنوی از دانش آموزان این مناطق است.
وی، با بیان این که بحث عدالت آموزشی که در سند تحول بنیادین به آن توجه ویژه شده است، به برخورداری یکسان تمامی دانش آموزان از فرصت های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب در مناطق مختلف کشور از جمله مناطق مرزی تأکید کرده است، افزود: نظام جدید آموزشی برای مناطق مرزی و عشایری برکت های فراوانی به همراه داشته است.
امام جمعه مرکز شهرستان درمیان؛ از افزایش پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به عنوان اتفاق خوب تغییر نظام آموزشی در مناطق عشایری و کمتر توسعه یاد کرد و ابراز داشت: ضمن استفاده از روش های نوین در فرایند تعلیم و تربیت باید معلمان ظریف بین و متعهد استان مواظب تهدیداتی که فضای مجازی بر فکر و اندیشه دانش آموزان می گذارد، نیز باشند.
به گفته حجت الاسلام خزاعی، معلم تنها مرجع فرایند یاددهی و یادگیری برای دانش‌آموزان به ویژه در مناطق روستایی، عشایری، مرزی و کم‌برخوردار است.

خطیب جمعه سربیشه گفت: در جریان آموزش و استفاده از فناوری های نوین در فرایند یاد دهی و یاد گیری، توجه به مدیریت فضای مجازی و رسد مداوم و نامحسوس حضور کودکان از سوی خانواده و معلمان اولویت اولت باید باشد.
حجت الاسلام و المسلمین احمد نجمی پور؛ صبح امروز درسومین نشست شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی استان، در شهر قهستان شهرستان درمیان اظهار کرد:با توجه به وضعیت بد اقتصادی خانواده های مناطق روستایی، عشایری و مرزی بایدروند تغذیه رایگان دانش آموزان به منظور جلوگیری از سوی تغدیه ی ایشان دوباره احیا شود.
وی، بر گسترش و احداث خانه های معلم در مناطق مرزی و عشایری تأکید کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش باید به گونه ای ریل گذاری نماید که مدیریت ارتباطی و شبکه ای با رعایت تمام جوانب ایجاد شده و در انجام برنامه ها و نیل به اهداف مورد نظر تسریع یابد چرا که کار معلم امروز فراتر از برقراری یک ارتباط ساده و چهره به چهره با دانش آموز است.
امام جمعه شهرستان سربیشه توانمند سازی دانش آموزان برای درک صحیح مسائل اجتماعی را نیاز امروز دانش آموزان دانست و اضافه کرد: رویکرد اصلی نهاد آموزش و پرورش، افزایش فعالیت‌های تربیتی و فرهنگی و اساس سند تحول بنیادین نیز تکیه بر تعالیم و آموزه‌های دینی است.
تعداد بازدید: 105
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal