۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند
English
صفحه اصلی
1397/02/02 جذب 78 درصدي تسهيلات ابلاغي اشتغال شهرستان  در سال گذشته
جذب 78 درصدي تسهيلات ابلاغي اشتغال شهرستان در سال گذشته
فرماندار درميان از جذب 78 درصدي تسهيلات ابلاغي اشتغال شهرستان درميان در سال گذشته گذشته خبر داد.
محمد بشيري زاده در نشست ستاد ساماندهي امور جوانان و ديدار صميمي با جمعي جوانان شهرستان درميان اظهار كرد: مجموع اعتبارات ابلاغي اشتغال شهرستان درميان از محل تسهيلات اشتغال فراگير، روستاييان و عشاير، مشاغل خانگي و اعتبارات نهاد هاي حمايتي در سال گذشته 4 ميليارد و 602 ميليون تومان بود كه از مبلغ اعتباري بالغ بر 3 ميليارد و 580 ميليون تومان جذب گرديد.
وي از تحقق 190 درصدي تعهد اشتغال اين شهرستان در سال گذشته خبر داد و تصريح كرد: در سال گذشته تعهد اشتغال درميان 559 فرصت شغلي بود كه بيش از هزار شغل جديد براي متقاضيان درشهرستان ايجاد شد.
وي با اشاره نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به سال "حمايت از كالاي ايراني" افزود:لازمه حركت درمسيراشتغالزايي و كارآفريني جوانان، حمايت از توليدات داخلي است.
فرماندار درميان گفت: شناسايي نيازهاي جوانان و رصد موانع و تنگناهاي پيش روي جوانان از جمله مهترين اهداف ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان است كه بايد تلاش هاي لازم را براي رفع اين مشكلات انجام دهند.
فرماندار درميان با بيان اينكه جوانان بزرگترين سرمايه و سازنده حيات يك ملت هستند، تاكيد كرد: بايد با حمايت و پشتيباني مسوولان ، در راستاي اهداف عاليه نظام بستر مناسب براي حضور قوي و پررنگ جوانان در تمامي عرصه ها ايجاد گردد.
وي با بيان اينكه هم اكنون 10 هيات ورزشي در شهرستان درميان فعاليت دارند افزود: فعال سازي و تقويت هيات هاي ورزشي شهرستان در نقش موثري استعداديابي ورزشي و ظرفيت هاي جوانان درمياني دارد.
مديركل دفتر بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي نيز در اين نشست گفت:راهكارها و ايده ها براي توسعه اشتغال پايدار بايد از سوي جوانان خلاق و مستعد استان ارائه شود و دولت در اين زمينه نقش تسهيل گري و توامند سازي را دارد.
نفيسه نخعي اظهار كرد: توسعه همه جانبه استان خراسان جنوبي در گرو مشاركت ، رشد و تعالي جوانان اين استان است.
وي با بيان اينكه ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و محروم، پرداخت تسهيلات ارزان قيمت و مهارت آموزي متقاضيان به منظور ايجاد اشتغال در روستاها از اولويت هاي اصلي دولت تدبير و اميد است افزود: همه ما وظيفه داريم با برنامه ريزي مناسب و با پرورش استعداد جوانان اين قشر ارزشي را به سمت تعالي و پيشرفت حركت دهيم.
گفتي است در پايان اين نشست از 6 نفر از جوانان برتر و فعال شهرستان درميان تقدير شد.
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 836
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal